Wynajęcie sali na wesele – co brać pod uwagę?

28 lipca 2017

Wynajęcie sali na wesele nigdy nie jest prostym zadaniem. Najpierw należy się zorientować w ofertach dostępnych w okolicy. Podczas zbierania informacji o nich, warto zastanowić się, czy chcą Państwo zapewnić transport swoim gościom z kościoła do sali weselnej, czy większość i tak będzie posiadała własne samochody (na przykład w przypadku, gdy większość gości przyjedzie z dalszych okolic, ale nie na tyle dalekich, aby nocować na miejscu).

Hotelowa restauracja

Jeśli jednak proponujecie swoim gościom hotel, wesele z reguły odbędzie się w jego sali restauracyjnej – dlatego należy skoordynować daty wynajęcia restauracji oraz pokojów w hotelu, aby się nie okazało, że goście muszą zameldować się w przybytku daleko od miejsca weselnej imprezy.

Wygląd sali

Oprócz samej lokalizacji sali, warto zwrócić uwagę również na jej wygląd. Czy jest wystarczająco dużo miejsca, aby goście mogli komfortowo zatańczyć? W jaki sposób można ustawić stoły? Czy istnieją jakieś miejsca, w których zmęczeni goście mogą przez chwilę odsapnąć od weselnego klimatu lub porozmawiać w mniejszym gronie?

Specjalne oczekiwania

Przede wszystkim przedyskutujcie Państwo ze sobą, jakie są Wasze oczekiwania od sali weselnej. Jeśli na przykład spodziewacie się dużej liczby dzieci na imprezie, warto sprawdzić, czy są przewidziane jakieś atrakcje dla nich. Można także zapytać samych zaproszonych gości, czy oczekują czegoś konkretnego: mogą mieć ciekawe sugestie, albo zwrócić uwagę na ważne aspekty.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *